Omuz Dirsek Cerrahisi Derneği Kapalı Toplantısı, 17-18 Ocak 2014 – Sarıkamış, Kars

Omuz Dirsek Cerrahisi Derneğinin her yıl Ocak ayında düzenlediği sadece aktif üyelerin katıldığı kapalı toplantı bu sene Kars ilimizin Sarıkamış Katilimcilarilçesinde 17-18 Ocak 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu toplantıların formatında sosyal program bilimsel programdan daha fazla öne çıkmaktadır. Üyelerin aileleri ile katıldığı bu toplantılarda üyeler ve aileler arasında sosyal ilişkilerin artırılması amaçlanmaktadır. Bilimsel formatta her güne bir konu seçilerek o konu hakkındaki en son literatür bilgisi gözden geçirildikten sonra katılımcıların vakaları sunulmakta ve vakalar üzerinden güncel tedavi yöntemleri ve sorunlar tartışılmaktadır. Bu açıdan oldukça verimli ve günlük pratiğe oldukça faydalı bilgiler üyeler arasında aktarılmaktadır.

Bu seneki toplantının organizasyonunu Prof.Dr. Mustafa Yel oldukça titiz bir şekilde yerine getirdi. O tarihler arasında ülkemizde en fazla kar’ın olduğu kayak merkezinin Sarıkamış olması kayakseverleri açısından oldukça memnuniyet verici idi. Bu toplantıdaki konular omuz instabilitesi ve dirsek artroskopisi idi. Oldukça verimli geçen toplantıda Doç.Dr. Kerem Canbora omuz instabilitesi ve Doç.Dr. Nuri Aydın dirsek artroskopisi konusundaki son gelişmeler ve konseptlerden bahsetti.

Sarıkamışa ailem ile birlikte ilk defa gittik. Ankara – Kars uçuşu yaklaşık 1,5 saat sürdü. Havalanından bagajalrımızı aldıktan sonra 45 dakika içinde Sarıkamış’ta Toprak Hotele giriş yaptık. Bu açıdan sanırım kayakseverler açısından oldukça önemli. Çünkü havaalanına indikten en fazla 2 saat içinde pistte kayar hale gelmek mümkün.

Sarikamis1 Sarikamis2

Sarıkamış’da manzara çok güzel. her ne kadar o ünlü kar yağışını göremesekte orman ve zirveden Sarıkamış manzarası muhteşemdi. Ayrıca Kars kazını da tatma şansı bulduk. Yanındaki bulgur pilavı ile birlikte oldukça güzeldi.

Kaz

 

Translate »