Honda Africa Twin 2016

İlk benzin dolumu.
İlk benzin dolumu.

Nihayet yeni motorum Honda Africa Twin geldi. Bilindiği üzere 80 yıllarda Honda Paris-Dakar yarışlarında 750 cc’lik Africa Twinle muhteşem bir başarı yakalamış ve üst üste birincilikler almıştı.

Bu durum Africa Twin konseptini efsaneleştirmişti. 10 yılı aşkın bir süredir Honda bu modelde herhangi bir yenilik yapmamıştı. Ancak 2015 yılı ile birlikte Africa Twin efsanesi yeniden canlandı. Honda tüm birikimini ve yeni teknolojileri kullandığı yepyeni Africa Twini yarattı. Uzun süreden beri dünyada ve tabii ki ülkemizde heyecanla beklenen model ilk olarak MotorShow 2016 fuarında görücüye çıktı ve oldukça büyük ilgi ve beğeni topladı. Sonrasında ise Mart ayının ortasından itibaren ülkemizde yollarda boy göstermeye başladı. Ben de bir süredir devam eden arayışımı sonlandırıp hem yol hem de yol dışı koşullarda kullanabileceğim yeni nesil bir motora kavuşmuş oldum. Honda bu yeni modelle büyük Enduro sınıfına yeni bir giriş yaptı ve bu sınıfta yeni bir rekabet başlattı. Bekleyip durumu göreceğiz.

Bugün itibarı ile Eskişehir Honda Bayii Volkan Özmert beyin yakın ilgisi ile motorum geldi ve akşam üstü olmasına rağmen heyecanla motoru kendisinden alıp ilk sürüşümü gerçekleştirdim. Benim motorum DCT şanzımanlı olan versiyonu. Yani otomatik şanzımanlı. Gerçekten kullanımı çok kolay. Ancak motorun iri cüssesine alışmam gerekiyor. Kısa mesafe sürsem de oldukça keyifli idi. Bir sonraki sürüşü heyecanla bekliyorum.

Translate »