Hakkımda

1969 yılında Giresun’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi aynı ilde tamamladım. 1992 yılında 19 Mayıs üniversitesi Tıp Fakültesinden tıp doktoru olarak mezun oldum. 1992-1994 yılları arasında Çankırı Ana-Çocuk SağlığıDevlet hastanesi acil servisi ve 2 nolu sağlık ocağında çalıştım. 1994 yılında İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde başladığım uzmanlık eğitimini 1999 yılında tamamlayarak Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı oldum. 1999-2000 yılları arasında İstanbul Kasımpaşa Deniz Hastanesinde askerlik görevimi tamamladım. 2000-2001 yılları arasında Adıyaman Devlet Hastanesinde çalıştıktan sonra, 2001 Ekim ayındaGaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında akademik hayatıma başladım. 2007 yılında doçent ve 2013 yılında ise profesörünvanlarını aldım. Bu süre içinde başhekim yardımcılığı, Bilgi-işlem komisyon başkanlığı, Fakülte yönetim kurulu üyeliği, Cerrahi Tıp Bilimleri bölüm başkanlığı yardımcılığı ve 2004-2008 yılları arasında Tıp Fakültesi Hayvan Deneyleri Etik Kurul başkanlığı ve 2008-2014 yılları arasında da Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu başkanlığı yaptım.2009-2014 yılları arasında Anabilim Dalı başkanı olarak görev yaptım.

Kasım 2014’den beri Acıbadem Eskişehir Hastanesinde çalışmaktayım. Bu hastanede 8 yıl başhekimlik yaptım. 2022 Eylül itibarı ile aynı zamanda Acıbadem Ataşehir Hastanesinde çalışmaya başladım. Ayrıca Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında akademik hayatıma devam etmekteyim.

2003 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı‘nda Prof.Dr. Mehmet Demirhan ile birlikte omuz ve dirsek cerrahisi konusunda çalıştım. 2010 yılında Almanya Düseldorf’ta MarienKrankenhaus’daProf.Med.Dr. Wolfgang Nebelung ile Omuz, Diz ve ayak bileği cerrahileri konularında çalıştım. 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri Minnesota eyaleti Rochester şehrindeki Mayo Klinikte Prof.Dr. Shawn O’Driscoll ile birlikte dirsek cerrahisi konusunda çalıştım.

İlgi alanlarım öncelikle omuz ve dirsek cerrahisidir. Bunun dışında artroskopik cerrahi diğer bir ilgi alanımdır. Diz, omuz, dirsek, kalça, el bileği ve ayak bileği eklemlerinin artroskopik cerrahisi ile yoğun olarak uğraşmaktayım. Erişkin eklem ve ekstremite rekonstrüksiyonları konusu ile uzun yıllardır ayrıca ilgilenmekteyim. Bu konuda prostetik (artroplasti) ve biyolojik (osteotomiler) cerrahiler ile ilgili ciddi tecrübe sahibiyim.

Klinik araştırmalar yanında temel bilimler araştırmaları ile de yoğun olarak uğraşmaktayım. Özellikle mekanik ve deneysel hayvan çalışmalarım mevcuttur. Deneysel araştırmalar konusunda uzun yıllardır uğraşmaktayım. Gaziosmanpaşa Üniversitesinde mevcut olan ruhsatlı oldukça modern ve geniş imkanlara sahip Deney Hayvanları Laboratuvarının (http://detab.gop.edu.tr) kurucuları arasındayım.

Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği‘ nde (www.omuzdirsekcerrahisi.org)  3 dönem (2013-2019) yönetim kurulu üyeliği yaptım. 2013-2015 yılları arasında Ekstremite Rekonstrüksiyonu ve İlizarov Yöntemleri Uygulama Geliştirme Derneği (www.asamiturk.org) yönetim kurulu üyeliği yaptım. Ayrıca European Society for Surgery of the Shoulder and the Elbow (SECEC) website alt komite üyeliği yaptım. Halen Türk Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği‘nin başkanlığını yapmaktayım.

Evliyim ve 2 oğlum var. Bilgi sistemleri ve veritabanları özel ilgi alanlarım arasındadır. Bunun dışında scuba, serbest dalış, zıpkınla avcılık, doğa sporları  ve motosikletler ile ilgilenmekteyim.

Translate »