Tusyad ve Bozok Üni. Tıp Fak. Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Ortak Toplantısı – ÖÇB rekonstrüksiyonları

12 Nisan 2014 Cumartesi günü Türk Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği ve Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı tarafından ortaklaşa düzenlenen Ön Çapraz Bağ Rekonstrüksiyonları konulu toplantıya Anabilim Dalımız olarak bizler de destek vermek üzere Ben, Dr. Murat Aşçı, Dr. Orhan Balta, Dr. Mehmet Burtaç Eren, Dr. Cihan Uçar ve Dr. Harun Altunayak Yozgata gittik. Yozgat’a Zile-Çekerek-Sorgun güzergahından gitttik. Doğanın henüz uyandığı bu mevsimde özellikle Çekerek-Sorgun arası dağlar muhteşemdi. Yol üzerindeki bir çeşmeden su içerek yenilendiğimizi hissettik.

Çekerer-Yozgat arası çeşme başı.
Çekerek-Yozgat arası çeşme başı.

Yeni bir yere gittiğimizde her zaman olduğu gibi ilk sorduğumuz şey oraya ait yemek. Yozgatta desti (testi) kebabının ünlü olduğunu söylediler ve bizim de ilk işimiz kebabı tatmak oldu. Testi masaya geldiğinde küçük bir hikaye ve ritüel ile açıldı ve servis edildi. Fena değil diyebileceğim bir kebap ancak kendine özgü bir tat taşımadığını söyleyebilirim.

Toplantıya Yozgatta Çamlık Otel’de gerçekleştirildi. Seviyesi oldukça iyi ayarlanmış ve tüm katılımcılara hitap edecek düzeyde idi. Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalının şu an ki durumu bana bizim 10 yıl önceki halimizi hatırlattı. Oradaki öğretim üyesi arkdaşlara başarılar diliyoruz.

 

 

 

 

Translate »